Support

Entry summary for 2019 IL 3D State Tournament

x
x
Summary : 24/200 Max Entries
Summary : 30/200 Max Entries
Summary : 54/200 Max Entries

Please Select A Category

To view the entries for a specific category, please select one from the dropdown.

Competitor Name Club
Myles Barnett White County Archery
Hunter Bayne Saline County Archery Club
Tate Bickett N.C.O.E.
Parker Biggs Edwards County Archery S3DA
Madison Campbell N.C.O.E.
Karter Clark White County Archery
Keenan Collins Rigney's School of Archery
Benjamin Corey Rigney's School of Archery
Brody Coy N.C.O.E.
Zane Fiala N.C.O.E.
Reece Gholson White County Archery
Hunter Groom Montgomery Co. Youth Archery
Autumn Hubbs Gallatin County School Unit #7
Cheyenne Klemme Montgomery Co. Youth Archery
Blake Landingham Edwards County Archery S3DA
Trey Landingham Edwards County Archery S3DA
Trevor Millenbine White County Archery
Seth Neal N.C.O.E.
Klaire Rigsby N.C.O.E.
Lily Sanders N.C.O.E.
Lacy Sanders N.C.O.E.
Abigail Schroeder White County Archery
Jayden Surratt N.C.O.E.
Richard Willis Wabash Warriors S3DA
Competitor Name Club
Campbell Biggs Edwards County Archery S3DA
Brooklyn Campbell N.C.O.E.
Keith Carter Northern Illinois S3DA
Klayton Clark Hamilton Co. Fox Archery
Kaleb Elzey Select Stingers
Hunter Garner Rigney's School of Archery
Jayden Gerberding Rigney's School of Archery
Gabriella Groom Montgomery Co. Youth Archery
Andrew Hubbs Gallatin County School Unit #7
Xavier Jensen Rigney's School of Archery
Wyatt Landingham Edwards County Archery S3DA
Gracelyn LeBeau Rigney's School of Archery
Hunter McBride Wabash Warriors S3DA
Ian McFarland Wabash Warriors S3DA
Maverick Moore Edwards County Archery S3DA
Austin Owen Carmi White County Archery
Riley Pearce N.C.O.E.
Holly Phelps Select Stingers
Ezra Santo Tomas Mid America Archers
Jerzi Sharp N.C.O.E.
Natalie Shelby Edwards County Archery S3DA
Kobe Sisk Mid America Archers
Jaxson Smiddie Carmi White County Archery
Austin Surratt N.C.O.E.
Jacob Weber Edwards County Archery S3DA
Chase White Rigney's School of Archery
Alyson Williams Edwards County Archery S3DA
Grace Williams Wabash Warriors S3DA
Danielle Willis Wabash Warriors S3DA
Grayson Wilson Gallatin County School Unit #7
Competitor Name Club
Adriana Armstrong Hardin County Archery Team
Drake Barnett Carmi White County Archery
Lane Buchanan Carmi White County Archery
Kara Carter Adlai E. Stevenson High School
Jaden Conkle Hardin County Archery Team
Bryson Cullum Hardin County Archery Team
Ava Davenport Hamilton Co. Fox Archery
Wyatt Dutton Hardin County Archery Team
Brenna Faber Adlai E. Stevenson High School
Peyton Fallen Edwards County Archery S3DA
Zeppelyn Fiala N.C.O.E.
Max Fieber Edwards County Archery S3DA
Rachel French Adlai E. Stevenson High School
Nate Garner Carmi White County Archery
Deegan Gholson Hamilton Co. Fox Archery
Hunter D Gross N.C.O.E.
David H Gross N.C.O.E.
Sara Harrell Carmi White County Archery
Justin Hicks Hardin County Archery Team
Madison Higgins Adlai E. Stevenson High School
Jessica Hill Rigney's School of Archery
Sydney Jones Wabash Warriors S3DA
Peyton Julian Hamilton Co. Fox Archery
Amelia Korveziroska Adlai E. Stevenson High School
Sean Lane Hardin County Archery Team
Haley Lange N.C.O.E.
Dylan Long Wabash Warriors S3DA
Saumya Malhotra Northern Illinois S3DA
Viktoria Mancheva Northern Illinois S3DA
Paige McKittrick Pana Archery Club
Addyson Monroe Gallatin County School Unit #7
Kylie Mosby Hardin County Archery Team
Sean Neal N.C.O.E.
Morgan Pearce N.C.O.E.
Dalton Phelps Select Stingers
Kaitlyn Robinson Mid America Archers
Daniel Santo Tomas Mid America Archers
Hunter Sarver Pana Archery Club
Charles Schroeder White County Archery
Ezekial Scott Hamilton Co. Fox Archery
Jalyn Sharp N.C.O.E.
Lawrence Shilling Wabash Warriors S3DA
Jalyn Shoemaker White County Archery
Blake Stokes Pana Archery Club
Jayden Theison Select Stingers
Dillon Thompson Wabash Warriors S3DA
David Waldherr Northern Illinois S3DA
Jamin Whipple White County Archery
Layne Whitley Carmi White County Archery
Eric Williams Carmi White County Archery
Gage Winters Hardin County Archery Team
Kinsey Woodrow N.C.O.E.
Matthew Woods Carmi White County Archery
Ethan Wyatt N.C.O.E.